Herreligaen: Boxplay effektivitet

Frederik Kobberup fra Hvidovre Attack, afslutter mod mål i kampen mod Copenhagen FC i SFL 20/21. Foto: Thomas Krogh Photography

Grundspillet er ved, at gå på hæld i Select Herre Floorball Ligaen og de seks hold der skal spille i mellemspillet til foråret er fundet. Vi bringer her en oversigt over hvordan de ni hold har klaret sig i Boxplay i denne sæson:

LÆS MERE: Herreligaen: Powerplay effektivitet

Nr.HoldVellykketForsøgBP %
1Hvidovre141782,35
2Benløse101376,92
3Blackhawks111668,75
4Rødovre81266,67
5Vanløse142166,67
6Strandby91464,29
7Copenhagen71450,00
8Sunds3742,86
9Brønderslev31323,08