Herreligaen: Boxplay effektivitet

Mathias Hørby fra Hvidovre Attack FC med bolden i kampen mod Copenhagen FC i SFL 20/21. Foto: Thomas Krogh Photography

Grundspillet i Select Herre Floorball Ligaen er nu færdigspillet. Herunder en statistik over de enkelte holds effektivitet i undertal.

LÆS MERE: Herreligaen: Powerplay effektivitet

Nr.HoldVellykketForsøgBP %
1Hvidovre151883,33
2Blackhawks152171,43
3Vanløse142166,67
4Benløse111764,71
5Rødovre101758,82
6Strandby91656,25
7Copenhagen71450,00
8Sunds4944,44
9Brønderslev52025,00