Herreligaen: Powerplay effektivitet

Foto: Helge Overgaard

Grundspillet i Select Herre Floorball Ligaen er nu færdigspillet. Herunder en statistik over de enkelte holds effektivitet i overtal.

LÆS MERE: Herreligaen: Boxplay effektivitet

Nr.HoldMålForsøgPP %
1Blackhawks142263,64
2Sunds121963,16
3Rødovre112055,00
4Benløse81553,33
5Strandby41136,36
6Hvidovre62425,00
7Brønderslev31421,43
8Vanløse31618,75
9Copenhagen21216,67